SKINOXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

SKINOXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

111,00 zł
Brutto

SKINOXAN DOG 60 TABLETEK  DLA PSÓW VEBIOT - od lekarza weterynarii

Skinoxan dog jest mieszanką paszową, która przeznaczona jest do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności dla osobników z nadmierną keratynizacją naskórka, u których dochodzi do zwiększonej utraty włosa, a także dla osobników wykazujących nieprawidłowości w obrębie okrywy włosowej i wytworów skóry. Składniki zawarte w Skinoxan dog wykazują działanie wpływające na poprawę kondycji skóry oraz wyglądu sierści, zmniejsza jej matowość i łamliwość.

Skład Skinoxan dog

Składniki Skinoxan dog wspierają utrzymanie dobrej kondycji skóry i włosia psów dorosłych oraz szczeniąt. Pomagają w radzeniu sobie z problemami skórnymi.

 • Witamina B1 czyli tiamina uczestniczy w procesach związanych z regeneracją skóry.
 • Witamina B2 czyli ryboflawina wspiera w zachowaniu zdrowej skóry; bierze także udział w procesach, które związane są z biosyntezą kolagenu.
 • Witamina B3 czyli niacyna jest pomocna w zachowaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.
 • Witamina B5 czyli kwas pantotenowy uczestniczy w syntezie fosfolipidów, które wchodzą w skład błon komórkowych.
 • Witamina B6 czyli pirydoksyna bierze udział w przemianach kolagenu.
 • Witamina B7 czyli biotyna wspiera w zachowaniu prawidłowej okrywy włosowej.
 • Witamina B9 czyli kwas foliowy zuczestniczy w procesie związanym z podziałem komórkowym.
 • Witamina B12 czyli kobalamina mobilizuje syntezę obecnej w skórze psów melaniny.
 • Witamina A odpowiada za prawidłowy przebieg procesów keratynizacji naskórka.
 • Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, który uczestniczy w zachowaniu integralności i stabilności błony komórkowej komórek skóry.

Jak utrzymać skórę psa w dobrej kondycji?

Skóra oraz sierść u dorosłych osobników stanowi znaczną część ogólnej masy ciała. Powłoka wspólna jest niezwykle ważna w utrzymaniu zdrowia całego organizmu psa i jego dobrej kondycji. Skóra pełni przede wszystkim funkcję ochronną. Zabezpiecza psa przed czynnikami zewnętrznymi, infekcjami, bierze udział w regulowaniu ciepłoty ciała. Z kolei sierść pełni rolę izolatora, zabezpiecza delikatną i cienką skórę psa przed działaniem zbyt wysokich i niskich temperatur, słońcem, innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby ją podrażniać.

Z tych względów utrzymanie skóry psa we właściwej kondycji jest bardzo istotne. Poza podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi takimi jak: regularne wyczesywanie psa, kąpiele (raz na kwartał/pół roku lub kiedy zaistnieje ewidentna potrzeba), strzyżenie ras wymagających tego zabiegu, jako opiekuni powinniśmy zadbać o właściwą dietę naszych pupili. Dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz minerałów i witamin ma duży wpływ na zdrowie i dobrą kondycję skóry oraz sierści pupila.

Prawidłowe odżywianie psa

Niedobory w diecie bądź zaburzone proporcje pomiędzy jej składnikami mogą być przyczyną schorzeń o charakterze dermatologicznym. Skinoxan dog to preparat zawierający wysoko biodostępne formy witamin i mikroelementów, które są niezbędnym wsparciem w dbaniu o zdrową skórę i sierść psa. Substancje zawarte w Skinoxan dog wspierają organizm psa w radzeniu sobie z już występującymi problemami skórnymi.

Co powinny jeść psy z problemami ze skórą?

Problemy skórne to częsty powód wizyt w gabinecie lekarsko-weterynaryjnym. Ich podłoże jest różnorodne. Mogą być objawem: toczącego się procesu chorobowego, również takiego, który nie jest związany bezpośrednio ze skórą, ale na niej się objawia, niedoborów mineralno-witaminowych, alergii. Do diety psów, u których występują problemy skórne, warto włączyć wysoce przyswajalne formy składników mineralnych i witamin. Skinoxan dog zawiera substancje o potwierdzonej skuteczności w zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania skóry psa.

Dawkowanie

Dzienna rekomendowana porcja Skinoxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

 • do 5 kg - 0,5 tabletki
 • 5-10 kg - 1 tabletka
 • 11-15 kg - 1,5 tabletki
 • 16-20 kg - 2 tabletki
 • 21-25 kg - 2,5 tabletki
 • od 25 kg - 3 tabletki

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12215138071
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

 • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło