URINOLOXAN CAT 30 TABL. VEBIOT

URINOLOXAN CAT 30 TABL. VEBIOT

94,00 zł
Brutto

URINOLOXAN CAT 30 TABLETEK DLA KOTÓW VEBIOT- od lekarza weterynarii

Urinoloxan cat to preparat wspierający odżywianie dla kociąt i dorosłych kotów z problemami w obrębie dróg moczowych.

Preparat to mieszanka paszowa stanowiąca uzupełnienie diety dla kociąt I dorosłych kotów, u których występują nawracające infekcje dróg moczowych lub kamica. Nadaje się także do suplementacji po zabiegach w obrębie dróg moczowych oraz do stosowania zapobiegawczo. Składniki zawarte w produkcie pomagają ograniczać przyleganie bakterii do ściany pęcherza moczowego oraz obniżają pH moczu. Preparat dodatkowo działa bakteriostatycznie i moczopędnie.

Skaład:

Ekstrakt z żurawiny amerykańskiej - standaryzowany na 10%, zawarty proantocyjanidyn- PAC i kwas hipurowy działa bakteriostatycznie i obniża pH moczu.

Ekstrakt z pietruszki zwyczajnej - ma silne właściwości przeciwzapalne oraz moczopędne.

Glukozamina krystaliczna - zabezpiecza błonę śluzową nabłonka dróg moczowych.

Witamina C - obniżenie pH i działa bakteriostatycznie.

Dawkowanie:

Rekomendowana dawka preparatu zależy od masy ciała i indywidualnych potrzeb kota. Należy stosować się do poniższych zaleceń, jeśli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej.

Masa ciała       Dzienna porcja

do 5 kg                0,5 tab.

5-10 kg                1 tab.

11-15 kg              1,5 tab.

Problemy z drogami moczowymi u kota

Problemy z drogami moczowymi u kotów mogą występować powszechnie, a ich objawami mogą być krew w moczu lub trudności z jego oddawaniem. Może to świadczyć o infekcji lub problemach z pęcherzem. Zdarzają się też objawy odwrotne, gdzie kot nie oddaje moczu lub robi to bardzo często w bardzo małych ilościach. Objawy te najlepiej konsultować z lekarzem weterynarii.

Innym problemem z układem moczowym kota jest występowanie kamicy. Jedyną kamicą poddającą się terapii dietą jest kamica struwitowa.

Dbanie o drogi moczowe kota

Problemy z drogami moczowymi mogą być złożone, dlatego leczenie może mieć charakter wielokierunkowy. Istotne jest, by zadbać o właściwą dietę kota, tak by znajdowały się w niej umiarkowane ilości takich pierwiastków, jak fosfor, magnez i wapń.

Ich nadmiar może prowadzić do wystąpienia kamicy struwitowej, która powoduje trudności z oddawaniem moczu. W takim przypadku warto zadbać o kwaśny odczyn moczu, na przykład poprzez suplementacje produktów takich jak Urinoloxan cat.

Wspomaganie żywienia kota po zabiegu w obrębie dróg moczowych

Koty po zabiegach zawsze należy objąć szczególną opieką. Ważne jest, by dostarczać mu pełnowartościowego i zbilansowanego pożywienia, które zawiera niewielką ilość fosforu, wapnia i magnezu. Pomocna w procesie rekonwalescencji może być też odpowiednia suplementacja. Warto w tym celu wybierać preparaty wspierające prawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych. Takim produktem może być działający wielokierunkowo w tym o Urinoloxan cat.

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12212931686
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło