STRESSOXAN CAT 30 TABL. VEBIOT

STRESSOXAN CAT 30 TABL. VEBIOT

105,00 zł
Brutto

STRESSOXAN CAT 30 TABLETEK DLA KOTÓW VEBIOT- od lekarza weterynarii

Mieszanka paszowa przeznaczona dla kociąt i kotów dorosłych, wspomagająca prawidłowe odżywianie osobników z problemami behawioralnymi w przypadku zaistnienia sytuacji stresowych.

VEBIOT Stressoxan cat 30 tabletek

Stressoxan cat powstał z myślą o kotach dorosłych i kociętach, które przeżywają sytuacje stresowe spowodowane fajerwerkami, rozłąką, zmianą otoczenia, wizytą w gabinecie weterynaryjmym itd.

Ponadto Stressoxan cat znajdzie zastosowanie u kotów przejawiających problemy behawioralne, np. nadpobudliwość czy u kotów z dyskomfortem towarzyszącym przewlekłym problemom zdrowotnym.

Przeznaczenie Stressoxan cat

Preparat Stressoxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona dla kociąt i kotów dorosłych, wspomagająca prawidłowe odżywianie osobników z problemami behawioralnymi (np. nadpobudliwość kota, moczenie się kota) w przypadku zaistnienia sytuacji stresowych, np. fajerwerki z okazji Sylwestra, zgiełk świąteczny, rozłąka, zmiana otoczenia, wizyta w gabinecie weterynaryjnym, itd.

Skład Stressoxan cat

Składniki zawarte w Stressoxan cat wpływają pozytywnie na optymalizację neuroprzekaźnictwa w warunkach stresu u Pupila.

L- Tryptofan - aminokwas egzogenny obecny syntezie licznych białek w organizmie oraz prekursor neuroprzekaźników. L- tryptofan obecny w Stressoxan cat wchłania się w przewodzie pokarmowym kota, przenika przez barierę krew-mózg, gdzie zostaje przekształcony do 5-hydroksytryptofanu (5-HTP), który następnie przekształcany jest do serotoniny nazywanej „hormonem szczęścia” i zapewniającej kotu spokój i poczucie komfortu.

Ekstrakt z Hibiskusa syryjskiego Hibiscus syriacus standaryzowany na 40% zawartość gossypiny wspiera organizm psa w sytuacjach stresu lub niepokoju. Gossypina (3,5,7,3,4- pentahydroksy-8-0-glukozylo-glukozyd) jest ligandem dla receptorów kwasu γ-aminomasłowego typu A (GABAA). Ponadto gossypina wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

Dawkowanie Stressoxan cat

Masa ciała / Dzienna porcja

poniżej 3 kg / 0,5 tabletki

3-5 kg / 1 tabletka

6-10 kg / 1,5 tabletki

11-15 kg / 2 tabletki

Stres u kota w sylwestra i święta

Sylwester i Święta a kot

Głośne fajerwerki, zgiełk wynikający z organizacji świąt czy wizyt rodziny to wszystko sytuacje stresowe dla kota. Stąd też konieczne jest zadbanie o jego komfort w tych dniach.

Aby obniżyć poziom stresu u kota warto zapewnić miejsce, w którym zwierzę będzie czuło się bezpiecznie. Nie należy wypuszczać go na zewnątrz popołudniem, gdy pojawiają się fajerwerki. Warto pamiętać również, aby nie okazywać kotu zbytniej, nieproporcjonalnej do codziennych sytuacji uwagi. Kot doskonale rozpozna zbyt dużą dawkę troski i poczuje zagrożenie.

Ponadto pomóc mogą specjalistyczne środki takie jak Stressoxan cat, którego składniki wspierają kota w sytuacjach stresowych.

Kiedy mamy do czynienia ze stresem u kota?

Zdrowie kota wymaga równowagi pod względem psychicznym i fizycznym. Każdy kot posiada specyficzne potrzeby, których brak spełnienia powoduje problemy natury psychologicznej i zdrowotnej.

Do podstawowych kocich potrzeb zaliczamy:

  • bezpieczeństwo (z punktu widzenia kota, nie naszego własnego),
  • sen (w bezpiecznym według kota miejscu),
  • odżywianie się (zbilansowanym, urozmaiconym i regularnie dostarczanym organizmowi pożywieniem),
  • pielęgnację,
  • wypróżnianie się,
  • drapanie,
  • polowanie,
  • eksplorowanie otoczenia,
  • znaczenie terenu,
  • zabawę,
  • zaburzenia snu.

Brak realizacji tych potrzeb może prowadzić do zaburzeń behawioralnych u kota.

Jak rozpoznać zaburzenia zachowania kota?

Stres definiowany jest najczęściej jako odpowiedź organizmu kota na bodźce, które zakłócają jego przyzwyczajenia i równowagę, a ich natężenie przekracza skalę, z którą organizm może sobie poradzić samodzielnie. Czynniki tego rodzaju, które nazywamy stresorami, wywołują nietypowe zachowania u kota.

Każda rasa charakteryzuje się innymi cechami usposobienia. Jednak, jeśli zauważymy zachowanie inne niż zwykle, nie bagatelizujmy tego. Objawy, które powinny zwrócić naszą uwagę to takie, kiedy kot:

  • jest niespokojny,
  • często miauczy,
  • nagle nie korzysta z kuwety,
  • goni własny ogon,
  • jest apatyczny lub nadpobudliwy przez większą część dnia,
  • jest agresywny w stosunku do właściciela,
  • nadmiernie drapie się,
  • niespokojnie śpi.

Co wpływa na zachowanie kota?

Rutyna jest dla kotów czymś naturalnym i bardzo ważnym. Nagłe zmiany są dla nich źródłem problemów behawioralnych. Nawet zwykła wymiana żwirku w kuwecie może mieć negatywny wpływ na zachowanie kotów, które są niezwykle wrażliwe. Mała przestrzeń, hałas, nowa osoba w otoczeniu to również czynniki powodujące dziwne zachowanie.

Jeśli jednak mimo podjętych wysiłków nasz kot nadal wykazuje objawy nadpobudliwości i stresu, zadbajmy o jego komfort poprzez wprowadzenie opisanych wcześniej kroków. Możemy też zastosować specjalistyczne preparaty żywieniowe, np. Stressoxan cat, które zawierają składniki wspierające kota z objawami stresu i niepokoju.

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12212815301
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło