ORNITIL PLUS 30 TABL. DLA PSÓW I KOTÓW VETEXPERT

ORNITIL PLUS 30 TABL. DLA PSÓW I KOTÓW VETEXPERT

42,50 zł
Brutto

ORNITIL PLUS 30 TABLETEK DLA PSA I KOTA VETEXPERT - od lekarza weterynarii

Preparat dla psów i kotów wspomagający pracę wątroby w przypadku niewydolności lub zaburzeń  pracy tego narządu. Polecany szczególnie w przypadku zaburzeń przemian związków białkowych w wątrobie kotów oraz psów otrzymujących dietę BARF.

Działanie: Ornityna u psow i kotow reguluje cykl mocznikowy. Bierze ona udział w przekształcaniu powstającego z rozkładu aminokwasow amoniaku w mocznik, zmniejszając jego toksyczność. Szczegolną rolę ornityna odgrywa u kotow, ktore wykorzystują aminokwasy także w procesach wytwarzania energii. Procesy dezaminacji są u nich bardzo intensywne co sprawia, że ornityna jest dla nich niezbędna. Ornityna polecana jest w leczeniu kotow chorujących lub podejrzanych o encefalopatię wątrobową oraz takich, ktore przez dłuższy czas nie przyjmują pokarmu. Karczoch zwyczajny jest stosowany w leczeniu chorob wątroby, a także zaburzeń czynności wydzielniczej żołądka. Działanie wyciągu z liści karczocha na wątrobę jest wielokierunkowe - może pobudzać eliminację toksyn z wątroby (działanie antyhepatotoksyczne), chronić hepatocyty przed uszkodzeniem, stabilizować metabolizm w komorkach wątrobowych, obniżać poziom cholesterolu oraz pobudzać wydzielanie żołci w komorkach wątrobowych i stymulować oprożnianie woreczka żołciowego. Zawarte w wyciągu luteolina i cynaryna mają ponadto także silne działanie przeciwutleniające, dlatego chronią komorki wątrobowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodnikow tlenowych, produkowanychw znacznych ilościach podczas intensywnych procesow metabolicznych zachodzących w wątrobie. Połączenie obu składników u psów i kotów wspomaga pracę wątroby oraz działa osłonowo w leczeniu chorób wątroby

Dawkowanie: Koty: 1 tabl. Psy do 15 kg masy ciała: 1 tabl. Psy powyżej 15 kg masy ciała: 1 tabl. na każde 15 kg masy ciała Tabletki podawać w całości lub rozkruszone, przed lub w trakcie posiłku. Jeżeli dawka dobowa przewiduje podanie kilku tabletek, można podawać je 2 lub 3 razy w ciągu doby. Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się stosowanie preparatu w okresie od 1 do 3 miesięcy, a w przypadkach przewlekłych – do 6 miesięcy.

Substancje czynne: KARCZOCH ZWYCZAJNY;ORNITYNA;

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

VetExpert
12097970659
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło