HEPAXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

HEPAXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

160,00 zł
Brutto

HEPAXAN DOG 60 TABLETEK  DLA PSÓW VEBIOT - od lekarza weterynarii

Hepaxan dog jest preparatem wspomagającym prawidłowe odżywianie psów, zwłaszcza osobników, które są narażone na uszkodzenia wątroby.

Przeznaczenie Hepaxan dog

Preparat Hepaxan dog jest mieszanką paszową uzupełniającą dla psów dorosłych oraz szczeniąt, a w szczególności osobników narażonych na uszkodzenia wątroby. Polecany jest zwłaszcza w przypadku zatruć i dysfunkcji wątroby oraz w stanach długotrwałej ekspozycji na związki toksyczne. Hepaxan dog może być także stosowany w celu uzupełniania diety Twojego psa, działając wspomagająco w regeneracji wątroby i wspieraniu funkcji detoksykacyjnych.

Skład Hepaxan dog

Składniki zawarte w Hepaxan dog wspierają wątrobę w detoksykacji, działają wspomagająco w regeneracji narządu.

 • PHOSPHOComplex silybin standaryzowany na 30% zawartość sylibiny zapewnia hepatoprotekcję na wysokim poziomie. Charakteryzuje się dużą biodostępnością oraz pozytywnym wpływem na procesy regeneracji wątroby, dzięki temu, że stymuluje proliferację hepatocytów i hamuje procesy włóknienia.
 • Związki, które zawarte są w produktach drożdży (SAMe), pełnią funkcję chroniącą organizm przed uszkodzeniami wątroby. Ponadto wpływają na zwiększenie efektywności procesów, które zachodzą w hepatocytach.
 • Cynk to składnik mineralny, który wchodzi w skład enzymów wątrobowych biorących udział w metabolizmie ksenobiotyków.
 • Witamina E o antyoksydant, który zapobiega uszkodzeniom DNA oraz błon komórkowych hepatocytów.

Dlaczego prawidłowe funkcjonowanie wątroby psa jest ważne?

Wątroba to niezwykle ważny narząd w organizmie psów, który pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn i innych szkodliwych dla organizmu substancji. Bierze udział w tak ważnych procesach jak trawienie. Pośrednio umożliwia również wchłanianie węglowodanów i tłuszczy. Reguluje gospodarkę wodną w organizmie, reguluje krążenie krwi. Odgrywa także bardzo ważną rolę w termoregulacji ciała psa.

Problemy z wątrobą u psa

Problemy z wątrobą u psów mogą występować często. Dotyczą zarówno osobników starszych, jak i młodych. Dają różne objawy. U psa możemy wtedy zaobserwować: biegunki, spadek masy ciała, wymioty, utratę apetytu, ospałość, gorączkowanie, picie większej niż zazwyczaj ilości wody. Pies może mieć również większy, obrzęknięty i bolesny brzuch. Zaobserwować można także zażółcenie białek ocznych i/lub dziąseł. Podczas poruszania się pies zdaje się być niezdarny, bywa, że obija się o meble, potyka. Zdarza się, że przyciska głowę do podłoża lub kręci się wokół własnej osi.

Gdy lekarz weterynarii podejrzewa, że pies ma chorą wątrobę, zleca badanie biochemiczne krwi o nazwie ‘profil wątrobowy‘, w którym badaniu poddaje się parametry i wskaźniki takie jak np.: aminotransferazę alaninową (ALT), aminotransferazę asparaginianową (AST), gammaglutamylotransferazę (GGT), bilirubinę, albuminy, białko całkowite, cholesterol. To najczęściej spotykane, acz nie jedyne możliwe parametry tworzące ‘profil wątrobowy’. Interpretację badania biochemicznego krwi wykonuje lekarz weterynarii zawsze w powiązaniu ze stanem zdrowia pacjenta. Gdy pies ma problemy z wątrobą, pomocnym badaniem uzupełniającym może być również USG, podczas którego lekarz weterynarii sprawdza wymiary wątroby psa oraz ewentualne zmiany w jej strukturze czy echogenności miąższu.

Podłożem problemów z wątrobą mogą być zatrucia, kontakt z metalami ciężkimi, a także bakterie i wirusy wywołujące choroby, które obciążają lub uszkadzają wątrobę. U psów coraz częściej występuje babeszjoza – choroba przenoszona przez kleszcze, której czynnikiem etiologicznym jest pierwotniak- Babesia canis. W przypadku zarażenia Babesia canis, pierwotniakiem namnażającym się w erytrocytach psa, mamy do czynienia z dużym ubytkiem czerwonych krwinek. Martwe krwinki czopując kanaliki nerkowe upośledzają ich funkcje. Dodatkowo obciążają wątrobę, która metabolizuje pozostałości po RBC (czerwone krwinki). Ponadto w przebiegu babeszjozy wątroba psa jest dodatkowo obciążona stosowanym leczeniem.

Jak pomóc w regeneracji wątroby psa?

W regeneracji wątroby psa pomagają preparaty takie jak Hepaxan dog, które zawierają sylibinę – czyli aktywną formę sylimaryny, związki zawarte w produktach drożdży (SAMe), cynk i witaminę E. Składniki zawarte w Hepaxan dog działają osłonowo i wspierają regenerację wątroby. Może być także stosowany, jeśli wyniki ‘profilu wątrobowego’ są poza zakresem normy, w przypadku narażenia na substancje hepatotoksyczne oraz choroby o różnym podłożu, które obciążają funkcjonowanie wątroby.

DAWKOWANIE

Dzienna rekomendowana porcja Hepaxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji:

 • do 3 kg - 0,5 tabletki
 • 3-5 kg - 1 tabletka
 • 6-10 kg - 1,5 tabletki
 • 11-15 kg - 2 tabletki
 • 16-20 kg - 2,5 tabletki
 • od 20 kg - 3 tabletki

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12215181017
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

 • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło