DIGESTEXAN DOG 60 KAPSUŁEK VEBIOT

DIGESTEXAN DOG 60 KAPSUŁEK VEBIOT

231,00 zł
Brutto

DIGESTEXAN DOG 60 KAPSUŁEK DLA PSÓW VEBIOT - od lekarza weterynarii

Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności przeznaczony dla osobników, które wymagają wsparcia procesów trawiennych i perystaltyki jelit oraz osobników z tendencją do wzdęć i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Składniki zawarte w Digestexan dog wspierają prawidłowe funkcjonowanie fizjologicznej flory jelitowej.

Przeznaczenie Digestexan dog

Preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, w szczególności przeznaczony dla

osobników, które wymagają wsparcia procesów trawiennych i perystaltyki jelit oraz osobników z tendencją do wzdęć i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Digestexan dog podawany jest w celu wspierania prawidłowego funkcjonowania fizjologicznej flory jelitowej.

Skład Digestexan dog

Digestexan dog zawiera składniki, które wspierają właściwe działanie układu trawiennego i niwelują już występujące problemy.

  • Symetykon – to związek powierzchniowo czynny zmniejszający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach. Symetykon ogranicza występowanie wzdęć u psa.
  • Amylaza jest enzymem odpowiedzialnym za trawienie węglowodanów. Amylaza hydrolizuje wiązania α-1-4 glikozydowe, które występują pomiędzy cząsteczkami polisacharydów występujących w pożywieniu psów.
  • Lipaza jest białkowym enzymem trawiącym tłuszcze. Lipaza jest odpowiedzialna za hydrolizowanie wiązań estrowych trójglicerydów, w skutek czego powstają wolne kwasy tłuszczowe i 2-acyloglicerol.
  • Lactobacillus rhamnosus – to bakterie wspomagające funkcjonowanie przewodu pokarmowego psów i ograniczające namnażanie chorobotwórczych bakterii.
  • Saccharomyces boulardi – to drożdżaki wspierające prawidłowe funkcjonowanie flory jelitowej. S. boulardi zmniejsza ryzyko występowania biegunek u psów.

Trawienie u psa – o czym warto pamiętać?

Problemy z trawieniem i z jelitami u psów mogą dawać wiele różnych objawów i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Do tych, które najłatwiej i najszybciej można zaobserwować, należą biegunka bądź zaparcia. Pies ponadto może mieć wzdęcia, gazy o nieprzyjemnym zapachu. Przy problemach żołądkowo-jelitowych można również zaobserwować wyraźny spadek apetytu. Czworonóg może być pozbawiony energii, może wykazywać niechęć do ruchu.

Innymi nieprawidłowościami ze strony układu trawiennego mogą być zaburzenia w wydzielaniu enzymów trawiennych, które występują np. przy zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki. Psy mające problemy w tym obszarze mają cuchnące, tłuste stolce, są apatyczne oraz wychudzone, pomimo tego, że mają niepohamowany apetyt.

Co na trawienie u psa?

Podłoże problemów trawiennych u psów może mieć wiele przyczyn: np. pasożyty,  choroby trzustki, alergie pokarmowe, zatrucia, infekcje bakteryjne i wirusowe. By skutecznie mu pomóc, źródło problemów należy zdiagnozować, dlatego niezbędna jest wizyta u specjalisty – lekarza weterynarii.

Dbając o zdrowie psa i wspierając jego procesy trawienne powinniśmy oczywiście podawać mu odpowiednio zbilansowane posiłki i substancje wpierające prawidłowe odżywianie. Bardzo ważna jest faktyczna przeżywalność zastosowanych probiotycznych szczepów bakterii lub grzybów oraz ich realna liczba, która przedstawiana jest jako liczba żywych jednostek tworzących kolonie (JTK, CFU).

Jedzenie trawy przez psa

Zjadanie trawy przez psa może mieć różne podłoże. Jedzenie trawy może wskazywać na problemy trawienne, szczególnie jeśli przydarza się często.

DAWKOWANIE

Dawka Digestexan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

  • do 10 kg - 1 kapsułka
  • 11-20 kg - 2 kapsułki
  • 21-35 kg - 3 kapsułki
  • od 35 kg - 4 kapsułki

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12215099468
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło