ARTHROXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

ARTHROXAN DOG 60 TABLETEK VEBIOT

173,00 zł
Brutto

ARTHROXAN DOG 60 TABLETEK  DLA PSÓW VEBIOT - od lekarza weterynarii

Arthroxan dog to preparat dla psów wspomagający prawidłowe odżywianie, zwłaszcza dla  osobników, u których występują dysfunkcje w obrębie układu kostno-stawowego, starszych i otyłych osobników, które narażone są na nadmierne obciążenie w obrębie stawów oraz dla ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego.

Przeznaczenie Arthroxan dog

Preparat Arthroxan dog jest mieszanką paszową przeznaczoną do uzupełniania diety psów dorosłych i szczeniąt, a w szczególności osobników z dysfunkcjami układu kostno-stawowego. Przeznaczony jest także dla starszych i otyłych osobników, które narażone są na nadmierne obciążenie w obrębie stawów oraz dla ras predysponowanych do wystąpienia nieprawidłowości układu kostno-stawowego. Arthroxan dog jest odpowiedni do uzupełniania diety psa po przebytych urazach lub operacjach w obrębie układu ruchu, w trakcie rekonwalescencji i rehabilitacji.

Skład Arthroxan dog

Składniki Arthroxan dog wpierają układ kostno-stawowy psa, regenerację i funkcjonowanie chrząstki stawowej.

 • Kolagen natywny typu II tkolagen typu II to związek stanowiącym nawet 96% całkowitego kolagenu wchodzącego w skład tkanki chrzęstnej. Wykazuje on właściwości przeciwzapalne.
 • Glukozamina krystaliczna, która zawarta jest w preparacie Arthroxan dog, charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Glukozamina jest elementem długołańcuchowych glikozaminoglikanów, a te z kolei stanową komponent strukturalny macierzy tkanki chrzęstnej. Ten związek odpowiada za hamowanie ekspresji genów, które są odpowiedzialne za produkcję mediatorów biorących udział w procesach zapalnych. Wykazuje również działanie antydegeneracyjne w obrębie stawów.
 • Siarczan chondroityny to komponent strukturalny tkanki chrzęstnej. Ma istotny wpływ na właściwą ruchomość stawów. Związek ten powoduje zwiększenie gęstości tkanki chrzęstnej, co z kolei wpływa na redukcję siły tarcia powierzchni stawowych.
 • Kwas hialuronowy to ważny składnik macierzy pozakomórkowej chrząstki oraz mazi stawowej. Jego właściwości obejmują zmniejszanie sił tarcia i modulowanie reakcji zapalnej w obrębie stawu.

Jak chronić układ kostno-stawowy psa?

Układ kostno-stawowy psa wymaga odpowiedniej troski. Ważną częścią profilaktyki jest dieta, która powinna zawierać składniki pozytywnie wpływające na budowę kośćca. Duży wpływ na sprawność psa ma występowanie nadwagi i otyłości u psów. Podwyższona masa ciała obciąża stawy, może być przyczyną ich zwyrodnienia. Pamiętajmy, że niektóre rasy psów, szczególnie osobniki ras dużych i olbrzymich, są predysponowane do występowania problemów związanych z układem ruchu. Dotyczy to często także osobników starszych.

Jak rozpoznać, że pies ma problemy ze stawami?

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że nasz pupil może mieć problemy ze stawami:

 • brak ochoty na spacery, zwłaszcza dłuższe, i inne formy aktywności fizycznej,,
 • unikanie wzmożonego ruchu, podskakiwania,
 • problemy z wchodzeniem lub ze schodzeniem po schodach,
 • zamiast siedzenia lub stania pupil wybiera leżenie,
 • trudności ze wstawaniem, drętwienie kończyn,
 • kulenie, nadmierne obciążanie jednej strony ciała, nierównomierne rozkładanie ciężaru ciała na łapach – „oszczędzanie” konkretnej łapy (lub łap),
 • sztywność ciała po długotrwałym leżeniu lub po spoczynku.

Co stosować "na stawy" dla psa?

Schorzenia w obrębie układu kostno-stawowego mogą być dla psa bolesne, bardzo często są źródłem dyskomfortu. Udaj się wtedy do lekarza weterynarii, najlepiej ortopedy. Lekarz weterynarii zbada pacjenta, zdiagnozuje i zaleci leczenie – pamiętaj, stosuj się do jego zaleceń. Istnieje wiele możliwości terapeutycznych, które pomogą pupilowi w powrocie do zdrowia. Wspieraj psa podając mu suplementy, które zawierają składniki o potwierdzonej skuteczności działania.

Najlepszy suplement na stawy to ten, który w składzie będzie zawierał w odpowiednich ilościach składniki naturalnie znajdujące się w samym stawie – znajdziesz je w preparacie Arthroxan dog. Są to: natywny kolagen typu II (kolagen typu II stanowi aż 96% kolagenu w tkance chrzęstnej), glukozaminę (najlepiej w formie krystalicznej – wysoka biodostępność), siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Te składniki działają kompleksowo: będą zarówno wspomagać odbudowę chorych stawów, jak i ograniczać ból stawów w powiązaniu z działaniem przeciwzapalnym.

DAWKOWANIE

Rekomendowana dawka Arthroxan dog zależna jest od masy ciała psa. Jeżeli lekarz weterynarii nie zaleci inaczej zastosuj się do rekomendowanej dziennej porcji.

 • do 5 kg - 0,5 tabletki
 • 5-10 kg - 1 tabletka
 • 11-15 kg - 1,5 tabletki
 • 16-20 kg - 2 tabletki
 • 21-25 kg - 2,5 tabletki
 • od 25 kg - 3 tabletki

Prosimy umówić się na odbiór.

Płatność kartą lub gotówką.

Vebiot
12215154273
10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

 • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło